Milline on sinu elu looduslik rütm?

Oma keha loomuliku rütmi usaldamine ja kuulamine võib teid kiiresti iseenda olemusega taasühendada.

Looduse looduslikud rütmid vahelduvad öö ja päeva ning aastaaegadega. Kui elada ekvaatorile lähemale on looduslik rütm tasaalukam. Ekvaatoril ei kõigu see nii palju kui lõuna ja põhja poolkeral. Kell kuus õhtul läheb pimedaks ja kell 6 tõuseb päike nagu kellavärk, ning kehal on sellega kerge oma aastaringne rütm saavutada. Meil eestis aga suvise pööripäeva ja talvise pööripäeva paiku keha justkui peaks lükkama ennast äärmustesse, et ööpäeva looduse rütmiga sammu pidada. Pikad suvepäevad kurnavad ning lühikesed talvepäevad väsitavad keha vajadusi. 

 

 Inimestena on aga olemas meie enda sisemine rütm mis on kohandatud universaalse ajatajuga. Päikese tõusust ja loojumisest, temperatuurimuutustest ja oma sisemisest rütmist lähtudes teame, millal on aeg magada, süüa või olla aktiivne. Kui meie mõistus ja vaim saavad vabalt keskenduda teistele tegevustele, on hingetõmbed ja südamelöök alati olemas, et meelde tuletada elu pulsirütmi, mis liigub meie sees ja ümber hoolimata looduse enda rütmist.

Kui liikuda oma sisemise rütmi järgi ja mitte seda üritada muuta normide järgi mis meile on kavandatud, saad sa oma keha suurest stressist säästa. Sisemisse rütmi liikudes teame, millal on aeg töö lõpetada ja millal puhata. Kui surume oma keha tööle, mis ületab tema loomuliku rütmi, väheneb meie võime uuendada ja taastuda. Seejärel sirutame käe stimulantide poole, et kehale teha kiirturgutus, et siis täiskäigul edasi sõita. Tunne uimasusest ja energia langusest annab meile teada, kui oleme omaenda loomuliku rütmi ületanud või teda hoopis eiranud. Kui me allume oma ego survele täita tema vajadusi, ajendades meid liikuma aina kiiremini ja effektiivsemalt, kui meie jaoks on loomulik, võib keha ühel hetkel pidurit tõmmata ja seda väga ebasobival hetkel.

Kas me võiksime hoopis hingata iga päev veidi sügavamalt ja jälgida loodust ning lubame oma kehal olla sisemises ajajärgus. Looduses jalutamine võib aidata sul oma keha orgaanilist rütmi uuesti häälestada, võimaldades jõuvarudel taastuda. Oma loomuliku rütmi järgides suudame väiksema vaevaga saavutada kõik, mida peame tegema.

 

Võime isegi märgata, et meie hing liigub oma sisemise loomuliku rütmi juurde – eriti kui rääkida meie isiklikust arengust. Enda võrdlemine teistega on täiesti ebavajalik, sest sinu kehal on oma rütm. Meie parim juhataja on meie endi keha. Mis siis kui sa lubad tal liikuda tal omaenda sisemise ajastuse juurde, hoides samal ajal lihtsalt silma peal looduse rütmidel.

 

Tänulikkusega

Grete-Edith